Hakkımızda

Biz Kimiz

Farklı sektörlerde çalışmış, farklı girişimciliklerde bulunmuş üç arkadaş olarak; uzun süre konuştuğumuz, planladığımız, projelendirdiğimiz fikirlerimizi gerçekleştirmek için Pür Çelik girişiminde bulunduk. Girişim özünde kaliteli iş, başarılı mühendislik ve sonsuz bir hayal gücü ile harmanlanarak ticari hayatına 2023 yılında Ankara’da başladı.

Misyonumuz

Müşterilerimize kaliteli demir, çelik ürünleri sağlamak ve onların projelerini güçlü temellerle inşa etmelerine destek olmaktır. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, sektörde öncü çözüm sağlayıcı olmak ve güvenilirliğimizi her projede göstermektir. Kaliteden ödün vermeden, teknolojik gelişmeleri takip ederek ve müşteri ihtiyaçlarına uygun çözümler sunarak çelik sektöründeki dinamikliğimizi korumayı hedeflemekteyiz.

Vizyonumuz

Demir, çelik ürünleri alanında sektörde yenilikçi olmak ve sürekli gelişerek müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaktır. Kalite standartlarında mükemmellik sağlamak, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir iş modeli benimsemek ve toplum için değer yaratan bir şirket olmak en temel hedeflerimizdendir. Müşteri odaklı yaklaşımımızla uzun süreli ve karşılıklı güvene dayalı iş ilişkileri kurarak, Pür Çelik olarak sektörde örnek gösterilen bir marka olmayı arzuluyoruz.

Kalite Politikamız

Faaliyet gösterdiğimiz tüm projelerde öncelikli prensibimiz iş sağlığı ve iş güvenliğine dair tüm riskleri analiz etmek ve oluşabilecek riskleri ortadan kaldırmaktır. Bu amaçla gerek çalışanlarımızın gerek faaliyetlerimizden etkilenebilecek insanların güvenliğini ve sağlığını korumayı ve tehlikeleri ortadan kaldırmayı garanti altına alıyoruz. İş güvenliğini en üst safhada gözeterek çalışanlarımıza gerekli eğitimi ve hassasiyeti vererek yer aldığımız çalışmalarda gerekli tedbirleri ve güvenliği alıyoruz. İş güvenliğini öncelikli çalışanlarımızın ve çevredeki insanların güvenliğini ve sağlığını gözeterek emniyetli bir şekilde çalışmaya özen gösteriyoruz.

Çevre Politikamız

Toplumun çevre bilincini geliştirmek ve artırmak için gerek çalışanlarımızın gerek sosyal paydaşlarımızın ve tedarikçilerimizin bilinçlendirilmesini ve teşvik edilmesini sağlıyoruz. Ekolojik dengeye herhangi bir şekilde zarar vermeden yeni nesillere iyi bir gelecek sunmak adına tüm faaliyetlerimizde çevreye duyarlı bir şekilde çalışıyoruz. İmalat ve diğer tüm çalışmalarımızda gerek ürün ömrünü gerek yaşam döngüsünü dikkate alarak doğaya ve çevreye zarar vermeyen, geri dönüşümlü malzemeler kullanıyoruz.
Çevre politikamız gereğince çalışanlarımıza gerekli eğitimleri vererek ortak sorumluluk bilinci geliştiriyoruz. Bu gayeyle çevreye duyarlı projelerde etkin rol oynamalarını sağlıyoruz. Yürürlükte yer alan Çevre ve İSG mevzuatlarına uyarak yasal yükümlülükleri yerine getiriyoruz. Aynı şekilde üyesi olduğumuz çeşitli kuruluşların şartlarını gözeterek kalite ve çevre politikamızdan taviz vermeden akılcı ve yenilikçi projelere hayat veriyoruz.