Ağır Çelik Konstrüksiyon

En yaygın kullanılan çelik yapı yöntemlerinden biri olan ağır çelik yapı, Avrupa’da 19. yüzyılın başlarından beri kullanılmaktadır. Ülkemizde ise 1990’lı yıllarda uygulama alanı buldu. Çok fazla ayrıntıya ve yüzey iyileştirmesine izin verdiği için çok geniş bir uygulama ve kullanım yelpazesine sahiptir.

Büyük konut ve yüksek bina yüksekliği ihtiyaçlarınız için sınırsız seçenek sunan prefabrik çelik yapılar; rahat, dayanıklı, emniyetli, emniyetli, uzun ömürlü ve boyutsal olarak esnek bir biçimde tasarlanabilmesi tavsiye edilir. Modüler binaların imalat ve montaj süreleri oldukça kısa olup, tüm bileşenleriyle birlikte sökülebilir ve farklı alanlarda tekrar tekrar kullanıma uygundur. Yararlı olmalarının yanı sıra elde edilmesi daha da kolaydır.

Binada kullanılan malzemelerin kalitesi, binanın standartlarını ve ömrünü yeni bir seviyeye taşıyor. Bu süreçte önemli bir detay ise daha kaliteli yapı malzemelerinin uygun miktarda bir araya getirilmesi ve ortaya çıkan yapının çok daha sağlıklı bir şekilde sunulmasıdır. Günümüzde ağır çelik çoğunlukla hafif çelik yapılarla karşılaştırılmaktadır.